Adımdaki orgazm sırrı

Uluslararası Cinsel Tıp Derneği’nin dergisinin ekim sayısında sonuçları açıklanan yeni bir araştırmaya göre kadının yürüyüşü orgazm sırlarını ele veriyor. İskoç West Scotland ve Belçika’daki Louvain üniversitelerinin ortak araştırması kapsamında Belçika’daki 16 üniversitenin kız öğrencilerine cinsellikleriyle ilgili sorular yöneltildi.

Katılımcılar iki gruba ayrıldı. İlk grupta sık orgazm olduğunu söyleyenler, ikincide hiç orgazm olmayan ya da nadiren orgazm olanlar yer aldı. İkinci aşamada kızlardan kumsalda âşık oldukları kişiyle birlikte olduklarını düşünerek 100 metre yürümeleri istendi ve yürüyüşleri kaydedildi.

Görüntüleri izleyen ve anket yanıtlarından haberdar olmayan uzmanların “enerjik ve düzgün adımlarla yürüyenlerin çoğunluğunun sık ve şiddetli orgazm yaşadığı” savı öğrencilerin yüzde 80’inin yürüyüş ve yanıtıyla örtüştü. West Scotland Üniversitesi’nden Stuart Broady, adım uzunluğunun ve omurga biçiminin kadınların orgazm olma potansiyellerinin göstergesi olabileceğinin ancak bu ilintinin fazla abartılmaması ve genellemelerden kaçınılması gerektiğinin de altını çizdi.

kaynaklar: scienceblog.com, cumhuriyet.com.tr

Default image
nightshift
Nesne: 28

Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: